☰ Dersleri Göster

C# Programlama Diline Giriş

Bu derste C# programlama dilini kısaca tanıyacağız

Kursa 49.99 TL'ye kayıt olmak için TIKLAYINIZ.

                                                        

C #, geliştiricilerin .NET Framework üzerinde çalışan çeşitli güvenli ve sağlam uygulamalar oluşturmalarına olanak tanıyan, zarif ve tür güvenli bir nesne yönelimli dildir. Windows istemci uygulamaları, XML Web hizmetleri, dağıtılmış bileşenler, istemci-sunucu uygulamaları, veritabanı uygulamaları ve çok daha fazlasını oluşturmak için C# kullanabilirsiniz. Visual C#, gelişmiş bir kod editörü, kullanışlı kullanıcı arayüzü tasarımcıları, entegre hata ayıklayıcı ve C# dili ve .NET Framework'e dayalı uygulamalar geliştirmeyi kolaylaştıran birçok araç sunar.

C# ile windows form application yani windows için form uygulaması yapabilirsiniz fakat bu günden güne önemini kaybetmektedir. Çünkü artık web servisler giderek yaygınlaşmaktadır ve web servisler ile hem zaman açısından hem de maliyet açısından büyük bir tasarruf sağlamış oluyoruz. C#’ın kullanıldığı en önemli yerlerden bir tanesi  .NET MVC frameworküdür.
.NET MVC sayesinde web uygulamalarınızı çok güzel bir şekilde yönetebilme imkanı sağlarsınız.

Bunu da zamanı gelince öğreneceğiz fakat sizden ricam her şeyden önce C# console application yani C# konsol uygulamaları ile C# diline olan hakimiyetinizi arttırmanız.

C# ile nesneye yönelik programlama kursunu tamamladıktan sonra .NET MVC tarafına geçiş yaparsanız sizin için daha sağlıklı olacaktır. Çünkü bazen sabırsız kişiler C# hakkında bilgi sahibi olmadan .NET MVC ya da .NET MVC Core aşamasına başlamakta C# ile nesneye yönelik programlama bilmeyişinden kaynaklı bu güzel Framework’e küsmektedir.

Unutmayın bir yazılımcı sabırlı olmak zorundadır.
Belli bir aşamaya gelmeden kendine zarar verecek sıçrama yapmamalıdır.